Czym jest drukowanie 3D - AJKOMP

Przejdź do treści

Menu główne:

Czym jest drukowanie 3D

DRUKARKI 3D > DRUKOWANIE 3D
Film pokazuje sposób działania polskiej drukarki 3D firmy 3D Spectrum Sp. z o.o. z Wrocławia oraz serwisem w AJKOMP.COM; z autopoziomowaniem osi Z oraz dla wersjii PRO oraz PRO PLUS autokalibracją/ autopoziowamieniem lub autowyrównywaniem osi Z
Śledź na bieżąco mojego Facebooka - zawsze aktualne informacje o promocjach oraz czym aktualnie się zajmuje nasza drukarka

To nic innego jak urzeczywistnienie swoich projektów komputerowych i rysunków. Jesteś pasjonatem projektowania lub rozpoczynasz zabawę lub naukę w projektowaniu przestrzennym i chcesz zobaczyć namacalnie zaprojektowany przez siebie obiekt, drukowanie 3D w tym Ci pomoże. Drukarka jest także przydatna w życiu codziennym, coś się złamało, pękło, czegoś brakuje, teraz posiadając taką drukarkę, zaprojektujesz ją sobie i wydrukujesz.
Drukarki drukują z materiałów zwanych filamentami jak PLA, ABS, guma lub inne pochodne, lub rzywicami   który jest przez głowicę topiony i nanoszony na blat roboczy czyli stół warstwa po warstwie. Jest to czasami dość żmudna praca dla drukarki (Ty siedzisz i obserwujesz jak powstaje obiekt), ale efekty i radość z tego, że sam dany element wydukowałeś jest ogromna. Baza kolorów dostępnych filamentów jest ogromna od podstawowych kolorów typu czerwony, zielony itd., po kolory skóry, przeźroczyste, półprzeźroczyste, srebrne, turkusowe lub nawet tworzone na specjalne zamówienie.
W zależności od wielkości obiektu, skomplikowania, czy jakości lub nawet materiału dany obiekt drukuje się dłużej lub krócej. Na przykład obok zdjęcie drukowanej czaszki pojemnika (wydrukowana do obejrzenia w galerii) zajął prawie 19 godzin. Czy to długo? trudno powiedzieć, to nie była donica czy jakiś prosty wazonik, drukarka musiała się napracować jednak warto było poczekać na efekt końcowy. Czaszka zrobiła na wszystkich piorunujące wrażenie, a dlaczego bo jest jedyna w swoim rodzaju j jeszcze takie czaszki w tej chwili może zostały wydrukowane w 2000 egzemplarzy! - może bo niektórzy mają mniejsze pole robocze drukarki, bo za długo. Takich obiektów, namacalnych rzeczy jest w internecie dużo, bardzo dużo i ogranicza cię tylko wyobraźnia.
A jaka jest cena wydruku?
I tu jest mała odpowiedź - kilogram materiału to wydatek około 80 zł, potem dochodzi koszt energii elektrycznej i to by było natyle. Jako przykład posłuży wydrukowana czaszka ile kosztowała - koszt rzeczywisty wydruku to 11,41 zł! (materiał 150g oraz 19 godzin pracy zużycie energii na poziomie 30W). CZy to dużo - NIE  bo takiej nigdzie nie kupisz a czaszka jest dośc duża i w dodatku otwierana no i nikt takiej nie ma.

Na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupu drukarki 3D ???
Po pierwsze zadaj sobie pytanie czy jesteś dobrym mechanikiem, elektronikiem, programistą i posiadasz mnóstwo wolnego czasu i nic innego nie będziesz robił. Jeśli tak to kup drukarkę za 1300zł i sobie ją poskładaj, zajmie Ci to w zależności od tego ile możesz poświęcić na to czasu  czy instrukcja jest kompletna, czy są wszystkie spakowane elementy ( a jest ich kilkaset), i czy jesteś w tym dobry - bo elektronikę można bardzo łatwo spalić, co rodzi kolejne i kolejne koszty od kilku dni do kilku tygodni.
Jeśli nie jesteś przygotowany na takie wyzwanie i przerasta twoje możliwości manulane lub poprostu nie masz czasu ani ochoty bawić się w składanie, nie jesteś mechanikiem i programistą i nie masz zamiaru bawić się w kalibracje, skręcanie, naciąganie, dochodzenie do tego co Autor instrukcji miał na myśli, przeszukiwanie tycięcy postów na forach, a oczekujesz gotowego rozwiązania typu PLUG&PLAY to proponuję jedyną słuszną drogę, którą ja też podążyłem - a było to KUPIENNIE GOTOWEGO URZĄDZENIA, GOTOWEJ POSKŁADANEJ DRUKARKI 3D - serii 3DSpectrum START.

Drukarka jest bardzo przyjazna dla użytkownika, nie posiada ograniczeń co do materiałów (tylko firmowe kardridże z filamentem za serki złotych zabezpieczane chipami itd,) możesz korzystać z różnego oprogramowania do cięcia wydruku (a nie tylko dedykowane od producenta i koniec), możesz ją dowolnie zmieniać (upgrady, poprawiany firmware) ale także do nie podłączać inny sprzęt (np. Raspberry Pi i OctoPi - za niewielkie pieniądze jesteś w stanie sam wykonać zdalne strerownie i podgląd wydruku na żywo wraz ze zmianą niektórych parametrów podczas wydruku).

Za troszkę ponad 2000 zł masz gotowe urządzenie z DZIAŁAJĄCĄ AUTOKALIBRACJĄ, niestraszące swoim wyglądem, produkowane w POLSCE i naprawdę jeszcze raz podkreślam bardzo ładnie drukujące.

Drukarka 3D Spectrum Start BASIC lub PRO
Drukarka 3D Spectrum Start BASIC lub PRO
Drukarka 3D Spectrum Start BASIC lub PRO
Drukarka 3D Spectrum Start BASIC lub PRO
Dlaczego akurat 3DSpectrum Start?
  1. I najważniejsze - nie jest to chiński produkt, być może pewne elementy były produkowane w chinach (zresztą telewizory, lodówki, telefony i wszystko inne też tam jest produkowane), drukarka: jej rama, programowanie, cześci, składanie, kalibrowanie odbywa się w POLSCE, jest produkowana przez POLSKĄ FIRMĘ z którą jest namacalny kontakt telefoniczny i mailowy
  2. Polskie menu - wygoda w użytkowaniu
  3. Serwis dostępny praktycznie od ręki ( chociaż drukarkę posiadam od marca 2016r. jeszcze z niego nie korzytystałem, a praktycznie 12 godzin na dobę drukarka jest uruchomiona)
  4. Dostępność do UPGRADE i aktualizacji firmwaru - nie ukrywam że w drukarce wprowadzono kilka istonych zmian, od powiększenia stołu roboczego (największy w klasie drukarek Prusa i3), ale najważnieszje podniosła się bardzo znacząco jakość wydruków!!!
  5. Sprzedaż drukarek na terenie kraju odbywa się przez polskich dystrybutorów
  6. Prostota w obsłudze! - dosłownie - jeden przycisk uruchamia cały proces wydruku od czyszczenia głowicy, przez kalibracę stołu na wydruku kończąc.
  7. Urządzenie jest gotowe do pracy!!! - nic Cię nie interesuje - podłączasz do prądu, zakładasz filament i już!!! - cieszysz się wydrukiem.
  8. Przedewszystkim rzeczywista cena urządzenia - nie płacisz za reklamy w telewizji, za produkt typu "zrób to sam" - płacisz za rzeczywisty, bardzo dobrze drukujący produkt - jakość wydruków jest naprawdę na barddzo wysokim poziomie.

Dlatego jeśli masz chodź cień wątpliwości i wachasz się zakupu urządzenia - zadzwoń, napisz maila, porozmawiamy, przdstawię Ci urządzenie, możesz je zobaczyć i kupić!.
Drukarka 3D Spectrum Start BASIC lub PRO

NAUKA PROJEKTOWANIA 3D

Rynek oprogramowania 3D jest bardzo bogaty w porgramy umożliwiajace tworzyć przedmioty, budowle, maszyny. Zaliczyć do niego morzemy szereg programów płatych min. AUTOCAD lub bezpłatnych np. BLENDER. Oczywiście możemy również skorzystać z programów ogólnie dostępnych np. Microsoftowego BUIDERA lub narzędzia Google albo 123D.
Tutaj właśnie chciałbym zachęcić do nauki projektowania 3D w darmowej aplikacji do użytku niekomercyjnego 123D Design. Aplikacja umożliwia tworzenie różnych figur, przedmiotów oraz ich natychmiastowy eksport do oprogramowania slicer a potem jego wydruk.
Dzięki uprzejmości internauty ROB AERO możemy na youtube zapoznać się z kursem obsługi 123d Design - zawierającego 7 lekcji w języku polskim.
Oprogramowanie do nauki projektowania 3D znajduje się na stronie i jest do pobrania ze strony AUTODESK
Lekcje -nauka projektowania w 123d Design autor ROB AERO - kanał na Youtube


Więcej informacji na temat drukowania 3d, nowości na rynku 3d  i materiałów do drukowania znajdziesz na centrumdruku3d.pl
stat4u
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego stat4u