DRUKARKI - ROZWIĄZANIA - AJKOMP

Przejdź do treści

Menu główne:

DRUKARKI - ROZWIĄZANIA

DRUKARKI 3D
Logo producenta polskich drukarek 3D Spectrum Sp. z o.o.
Producentem drukarek jest
polska firma
3DSpectrum Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu ul.Kominiarska 32;


CO JEST WYJĄTKOWEGO W NASZYCH DRUKARKACH.

Dlaczego warto się zainteresować i wybrać nasze rozwiązania, a nie rozwiązania konkurencji ???        
 
                                                                                                 
Po pierwsze, WŁASNY PROJEKT -  opracowaliśmy nowatorskie oprogramowanie, dzięki któremu DRUKARKI SERII SPECTRUM START jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy że ją włączysz, naciśniesz "START", wybierzesz plik z modelem który chcesz  drukować i ... JUŻ :). Możesz iść na kawę :). W tym momencie nasza maszyna samoczynnie podejmuje czynności, które musiałbyś wykonać sam i w zaledwie 3 minuty wykonuje czyszczenie dyszy, oraz auto-kalibrację stołu. Wszystko jest ustawione w taki sposób, aby zachować powtarzalność  wydruków.

Po drugie, WŁASNE WYKONANIE - nasza drukarka to nie kolejny oklepany model Prusy... . Jako doświadczeni użytkownicy technologii druku FDM, dopracowaliśmy naszą maszynę co to jednej śruby.  Drukarka jest w całości produkowana przez Nas, wykonujemy ramy, wszystkie elementy drukarki są przez nas opracowywane i projektowane. Jak widać na zdjęciach rama posiada spore  podpory oraz usztywnienie z prętów wpuszczonych w ramę gwarantujące  sztywność konstrukcji. Całość stoi stabilnie na gumowych stopkach  eliminując drgania. Każdy silnik wyposażony został w wibroizolator, a  ich sterowanie poprawiliśmy do tego stopnia, że ich praca jest cicha.

Po trzecie, MENU - zmianie uległo również oprogramowanie wewnętrzne drukarki. Drukarka posiada POLSKIE MENU. Poprawiliśmy jego układ, zostały dodane nowe funkcje. Dodaliśmy także nową funkcję - wymiany filamentu po naciśnięciu jednego przycisku na panelu sterowania.Po czwarte, AUTORSKIE ROZWIĄZANIA - udoskonalony został program poziomowania stołu oraz pozycji HOME. Maszyna całkowicie wyręcza użytkownika od żmudnego i często wielokrotnego procesu przygotowania drukarki do  druku. Sama czyści głowicę z niepotrzebnego materiału wydobywającego się podczas rozgrzewania i przykleja go w narożniku stołu!!! Resztkę filamentu głowica automatycznie strąca, pozostawiając cały obszar stołu do Twojej dyspozycji. Następnie bada powierzchnię stołu dzięki zastosowaniu precyzyjnego czujnika tworząc w pamięci optymalną płaszczyznę druku. Dzięki temu pierwsza warstwa zawsze się przyklei do stołu bez zbędnych pozostałości, nie  musimy już kręcić śrubami, zastanawiać się czy dysza uderzy w stół czy  nie, czy endstop zawsze jest w tej samej pozycji czy tez nie.... Koniec  ze żmudnym procesem kalibracji poziomu stołu. Drukarka zrobi to za  Ciebie. Możesz bez obaw drukować wiele elementów na całej powierzchni  stołu za jednym razem!!!. Wymiana filamentu nigdy nie była tak prosta - jeden przycisk!. Jego naciśnięcie powoduje uniesienie się  ekstrudera oraz przesunięcie stołu do maksymalnej pozycji w stronę  użytkownika (do przodu). Dzięki temu w prosty i szybki sposób można  dokonać wymiany filamentu nawet podczas druku. Po załadowaniu nowego  filamentu drukarka kontynuuje drukowanie. Funkcji tej można używać  również wówczas gdy chcemy wyczyścić drukarkę lub rozgrzać hotend. Po zakończonym wydruku stół zamiast cofać się w stronę endstopu, wysuwa się w stronę użytkownika ułatwiając zdjęcie wydruku.

Po piąte, EKSTRUDER - kolejną zmianą jest sam ekstruder, oparty na głowicy E3D ze średnicą dyszy 0,4mm. W pełni chłodzony radiator z teflonową wkładką  gwarantuje bezawaryjną pracę. Ekstruder skonstruowany jest w taki  sposób, aby można było dostać się do wlotu i wylotu głowicy bez  konieczności czasochłonnego rozkręcania. Koniec z zapychającą się  głowicą i skręcającym się filamentem. Za wtłaczanie filamentu  odpowiedzialne jest ostre radełko wprawiane w ruch za pośrednictwem  paska zębatego 188/2GT. Dzięki temu zawsze wiemy, że filament płynie  gładko i w dokładnie takiej ilości jaką potrzebujemy. Nie zobaczysz już  na swoich wydrukach przerw i szczelin, które tak bardzo szpecą i dyskwalifikują wydruk. Dodatkowo w standardzie każdy nasz ekstruder wyposażony jest w wentylator chłodzący kolejne warstwy druku.

Podsumowując, na rynku jest wiele drukarek tańszych tzw DIY (do samodzielnego montażu),  lecz jeśli chcesz być pewien zakupu, otrzymać gotowe urządzenie do pracy,  oczekujesz bezawaryjności i prostoty obsługi to ta oferta jest dla Ciebie!!!


W razie jakichkolwiek wątpliwości chętnie służymy pomocą, odpowiemy na każde nurtujące pytanie.


Dodatkowe opcje które są rzadko spotykane w drukarkach w tym przedziale cenowym:
 • autokalibrujący się stół roboczy - patenet firmy 3DSpectrum Sp. z o.o.
 • auto czyszczenie głowicy (wybór z poziomu menu) i uruchamiane automatycznie przy wyborze opcji START z menu
 • zmiana koloru filamentu podczas wydruku oraz wybór opcji z poziomu menu
 • podświetlany obszar roboczy drukarki
 • drukowanie bezpośrednio z karty SD lub poprzez kabel USB (możliwość zdalnego uruchomienia wydruku poprzez internet* wraz z poglądem poprzez kamerkę internetową korzystając z OCTOPI)
 • oprogramowanie do cięcia wydruku CURA w języku polskim (spolszczenie w 90%) dostosowane do Naszych drukarek
 • oprogramowanie do tworzenia obiektów 3D (open source lub freeware do wyboru do koloru)
Co przemawia za zakupem drukarki SPECTRUM START PRO ?
 1. Rozruch - drukarka odrazu gotowa do pracy - nie wymaga skręcania - podłączasz, odtłuszczasz stół roboczy, uruchamiasz kalibrację, zakładasz filament i drukujesz (cały proces trwa mniej niż 5min!).
 2. Polska produkcja - drukarka całkowicie tworzona w Polsce przez poskiego producenta.
 3. Instrukcja - każda drukakra jest wyposażona w kolorową szczegółową POLSKĄ instrukcję obsługi dostarczaną na karcie SD wraz z urządzeniem.
 4. Łatwość obsługi - autorkie polskie MENU drukarki obsługa jednym wielofunkcyjnym pokrętłem.
 5. Serwis - drukarka w pełni serwisowana w polskim serwisie, stały kontakt telefoniczny oraz wsparcie posprzedażowe.
 6. Przyjazna środowisku - drukuje z materiałów przyjaznych środowisku naturelnemu głównie PLA oraz pochodnych które nie wydzielają toksycznych zapachów podczas drukowania, nie ma potrzeby stosowania wietrzenia pomieszczenia podczas wydruku, urządzenie idealnie nadaje się do stosowania w pracowniach komputerowych szkół, zapach drukowanych elementów jest przyjemny nie powoduje bólu głowy czy innych
 7. Kultura pracy - drukarka jest cicha, swoimi wydawanymi dźwiękami podczas wydruku nie zakłóca pracy innych urzadzeń i nie wpływa na pogorszenie się komfortu naszej pracy.
 8. Kompaktowe rozmiary - drukarka nie zajmuje zbyt wiele miejsca - na typowym biurku mieści się bez problemów gdyż nie zabiera więcej miejsca niż 50cm2
 9. Nowoczesny design - drukarka "nie straszy swoim wyglądem" połączenie śnieżnobiałej ramy, niebieskich elementów,  ułożenie wiązki kabli, całość tworzy atrakcyjny wygląd
 10. Możliwość rozbudowy UPGRADE - posiadając nawet najprostrzy model naszej drukarki możesz przejść z modelu DIY na PRO PLUS ! - instalując kolejne upgrade.
 11. Pakiet startowy** -  zawierający najbardziej potrzebne narzędzia, płyn do odtłuszczenia powierzchni roboczej stołu, smar do comiesięcznej konserwacji prowadnic głowicy i stołu roboczego, rolkę filamentu PLA (kolor losowy) oraz kartę pamięci SD 4GB
 12. Części zapasowe - w razie uszkodzenia, nieumiejętnego posługiwania się drukarką mogą ulec uszkodzeniu niektóre jej elementy dlatego dajemy możliwość każdemu użytkownikowi drukarki  wydruku tych elementów lub ich zamówienia u producenta lub dystrybutora i wykonania ich wymiany (wymiana banalnie prosta i raczej nigdy nie będzie konieczna)

Pakiet startowy**
Zawiera niezbędne elementy każdego początkującego drukarza, osoby rozpoczynającej przygodę z wydrukiem 3d.
Pakiet zawiera (szczegółowy opis):
 • Penseta
 • nożyk do tapet
 • szpachelka mała
 • śrubowkręt krzyżakowy
 • śrubowkręt płaski
 • środek do odtłuszczania stołu roboczego IPA 100ml + szmatka o wymiarach 15cm x 15cm
 • filament PLA rolka 200g polskiego producenta 3dColor  (kolor losowo wybrany z gamy: czarny, biały, szary, srebrny, jasno-zielony, czerwony, ciemno-zielony, złoty, niebieski, turkusowy, żółty, pomarańczowy, grafitowy)
 • karta pamięci SD 4GB zawierająca instrukcję obsługi w języku polskim w formie pliku PDF; gotowe pliki gcode umożliwiające wydruk części zamiennych drukarki, oprogramowanie CURA do cięcia i przygotowania pliku z kodem z kodem do wydruku naszego zaprojektowanego obiektu przez drukarkę, program do projektowania 3D w najnowszejj dostępnej wersji

Film ukazujący możliwości drukarki polskiego producenta drukarek 3D firmę 3D Spectrum Sp. z o.o. z autkopoziomowaniem stołu oraz autokalibracją osi Z
stat4u
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego stat4u